توربو شارژ و انواع آن

توربو شارژ و انواع آن

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست اخبار | شنبه 19 شهریور 1401 در ساعت 0 : 0 دقیقه |

توربو شارژ ها از جمله قطعات خودرو و سایر وسایل نقلیه به شمار می رود. این قطعه در کارکرد موتور کاربرد زیادی دارد. با استفاده از توربو شارژ موتور با قدرت بالاتری کار می کند که در ادامه به توضیح چگونگی کارکرد توربو شارژ می پردازیم. در بازار فروش توربو شارژ در نمونه های مختلف انجام گرفته و افراد باید با توجه به وسیله ی نقلیه ی مورد نظر خود ، خرید توربو شارژ را انجام دهند. برای خرید توربو شارژ ها باید با دقت و بررسی، این قطعه را در نوع با کیفیت تهیه نمایید.

توربو شارژ با وارد کردن اکسیژن بیشتر به مخزن سوخت ، موجب افزایش راندمان و قدر ت موتور می شود. همان طور که می دانیم موتور برای کارکرد خود نیاز به سوخت و اکسیژن به میزان کافی دارد که با ترکیب این دو و ایجاد جرقه ، انرژی موتور تامین گردد اما در سرعت های بالا به جهت باز و بسته شدن سریع تر سوپاپ هوا به واسطه ی حرکت سریع تر میل لنگ خودرو ، هوای کافی به موتور نمی رسد و موتور در دور های بالا قدرتش کمتر از حد انتظار می باشد. بنابراین توربو شارژ ها به این دلیل طراحی شدند تا بتوانند هوای بیشتری را به سیلندر وارد کننند و قدرت موتور را افزایش دهند.

عملکرد توربو شارژ

توربو شارژ ها دارای عملکرد بسیار خوب و آسانی هستند. انرژی مصرفی در این قطعه با استفاده از دود های اگزوز تامین می شوند و از انرژی حاصل از آن ، کمپرسور شروع به چرخیدن نموده و متراکم سازی هوا را انجام می دهد. در واقع دود های اگزوز توسط توربینی که در مسیرشان وجود دارد به سمت کمپرسور هدایت می شود. کمپرسور متراکم سازی هوا را با قدرت به دست یافته انجام می دهد و هوا پر فشار را وارد سیلندر می نماید که این هوا در مقدار زیادی و در حدود دو برابر حالت عادی که با استفاده از فشار جو است، بوده و می تواند به این صورت موجب افزایش کارایی و قدرت بالاتر موتور شود. خرید توربو شارژ در زمان خرابی این قطعه انجام می گیرد و افراد با مراجعه به مراکز فروش توربو شارژ می توانند آن را تهیه نمایند. قیمت توربو شارژ با توجه به کارایی بالایی که دارد بسیار مناسب می باشد و اگر بتوانید خرید توربو شارژ را به صورت مستقیم از تامین کنندگان توربو شارژ انجام دهید ، با قیمت مناسب تری آن را تهیه خواهید کرد.

توربو شارژ و انواع آن

افزایش قدرت خودرو با توربو شارژ

یکی از راه های افزایش قدرت خودرو ، استفاده از تعداد سیلندر بیشتر می باشد. بنابر این برخی از خودرو های پر سرعت دارای تعداد سیلندر های بیشتری می باشند به طور مثال برای خودرو های معمولی از 4 یا 6 سیلندر استفاده می شود اما در خودرو های مسابقه ای از 8 یا 12 سیلندر استفاده می شود. اما روش دیگر برای افزایش قدرت موتور، استفاده از توربو شارژ می باشد که این قطعه طوری طراحی شده تا بتوانیم بدون هیچ گونه تغییری در حجم و وزن موتور، قدرت آن را افزایش دهیم.

توربو شارژ چیست؟

توربو شارژ با هدف تولید خودرو های سبک تر و قوی تر به تولید رسیده و توربو شارژ را در فارسی به نام پرخوران می شناسند. این قطعه با تزریق هوای بیشتر به موتور باعث بالا بردن راندمان موتور می شود. توربو شارژ فشار هوای ورودی به سیلندر را افزایش داده و این عمل موجب احتراق با کیفیت تر خواهد بود. بنابراین توربو شارژ موجب می شود توان موتور افزایش پیدا کند. در حالت عادی فشار هوا در اندازه ی جو یا پایین تر به سیلندر وارد شود و کمتر از نیاز خودرو در سرعت های بالا باشد و توربو شارژ در جهت رفع این مشکل ساخته شد تا بتواند هوای بیشتری را تامین کند. توربو شارژ برای فشرده سازی و متراکم نموده هوا از انرژی حاصل از دود های اگزوز استفاده می کند و این انرژی های بی کاربرد در جهت تامین انرژی لازم توربو شارژ به کار گرفته می شود. این قطعه ارتقا دهنده ی کیفیت احتراق موتور درون سوز می باشد که تاثیر بسیار بالایی در کارکرد موتور خواهد داشت.

خرید توربو شارژ

خرید توربو شارژ در زمان هایی انجام می گیرد که این قطعه دچار مشکل شود و نتوان با استفاده از تعمیرات مشکل توربو شارژ را برطرف نمود و در این زمان افراد با مراجعه به فروشگاه های قطعات یدکی می توانند خرید توربو شارژ را انجام دهند. فروش توربو شارژ مانند هر قطعه ی دیگری در انواع کیفیت ها انجام می گیرد که قیمت توربو شارژ بسیار مختلف خواهد بود . برای خرید توربو شارژ علاوه بر مراجعه به مرکز فروش توربو شارژ معتبر باید اطلاعاتی را به دست آورید و از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید. در صورتی که در نگهداری از توربو شارژ تلاش کنید ، نیاز کمتری به تعمیرات توربو شارژ و یا خرید مجدد آن پیدا خواهید کرد.

فروش توربو شارژ

فروش توربو شارژر با توجه به انواع وسایل نقلیه انجام می گیرد. از این قطعه برای انواع وسایل نقلیه از جمله خودرو، کامیون، کامیونت، کشتی و... استفاده می شود. از توربو شارژ به منظور بهبود عملکرد موتور در این وسایل نقلیه استفاده شده و هر یک از توربو شارژر ها با طراحی مخصوص ساخته شده اند. قیمت توربو شارژ بسیار مناسب بوده و همین امر موجب شده که از این قطعه برای خودرو های زیادی به ویژه در خودرو های امروزی استفاده شود.  

مزایای توربو شارژ

 • قابل استفاده در انواع موتورهای دیزلی و بنزینی
 • بالا رفتن قدرت خروجی موتور
 • کاهش سطح آلایندگی خودرو
 • صرفه‌ جویی در مصرف سوخت
 • افزایش سرعت خودرو
 • افزایش راندمان و قدرت موتور

نکات مهم در استفاده از توربو شارژ

 • در زمان استفاده از خودرو های مجهز به توربو شارژ ها باید از دنده ی مناسب استفاده شود.
 • در زمان خاموش کردن خودرو باید چند ثانیه منظور خنک شدن قطعات موتوری صبر کرد.
 • زمانی که از خودروی مجهز به توربو شارژ در زمان های طولانی حرکت می کنید،  نیاز است که به صورت درجا چند ثانیه ای مکث کنید.
 • در زمان روشن کردن خودرو ابتدا صبر کنید تا طی روندی مناسب خودرو گرم شود و از گاز دادن بی دلیل بپرهیزید.
 • کیفیت سوخت در کارکرد توربو شارژ تاثیر بالایی می گذارد بنابراین باید دقت داشته باشید که فیلتر های هوا و روغن را به موقع تعویض نمایید.

توربو شارژ و انواع آن

قیمت توربو شارژ

برخی از فروشندگان توربو شارژ را وارد کشور نموده و فروش مستقیم را ارائه می نمایند. بنابراین خرید توربو شارژ از این مراکز همراه با قیمت توربو شارژ به صورت بسیار مناسب خواهد بود. قیمت توربو شارژ در بازار بسیار متنوع بوده و متاثر از عوامل متعددی است که از مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر قیمت خرید توربو شارژ ، قیمت ارز، برند، کیفیت، هزینه ی حمل و نقل و... می باشد.

همان طور که گفته شد توربو شارژ بر اساس پیشرفت تکنولوژی در خودرو ها و  سایر وسایل نقلیه به تولید رسید و توانست قدرت موتور را تا حد زیادی افزایش دهد به طوری که کمتر خودروی جدید یافت می شود که مجهز به سیستم توربو شارژ نباشد. این قطعه با طراحی خاصی که دارد نیاز به هیچ گونه انرژی اضافی از موتور نداشته و از انرژی آلاینده ها استفاده می کند. همچنین طوری طراحی شده است که تنها در دور های بالای موتور شروع به کار کند زیرا در دور های بالا به آن نیاز خوهیم داشت.

 

صنعتصنعتصنعتصنعتصنعتصنعت