1مجموع 2 خبر

  دستکش کار از تجهیزات ایمنی پرکاربرد

  دستکش کار در انواع مختلف به تولید می رسد تا مناسب برای مشاغل گوناگون باشد. به منظور خرید دستکش کار باید آن را متناسب با شغل مورد نظر تهیه نمایید. دستکش های ایمنی از جنس های مختلفی ساخته شده اند. >> ادامه مطلب

  دستکش کار و انواع آن

  درباره کاربرد دستکش کار باید بگوییم که این دستکش برای انواع فعالیت ها مورد استفاده قرار می گیرد یعنی از منازل تا امور صنعتی از دستکش کار استفاده می شود. >> ادامه مطلب
1مجموع 2 خبر

دستکش کار چیست؟

مشاغل زیادی وجود دارد که نیاز به وسایل ایمنی دارد ، در واقع تجهیزات ایمنی در کارها می تواند از بروز بسیاری از مشکلات و حوادث جلوگیری کنند به همین جهت کارفرمایان اهمیت زیادی به استفاده از تجهیزات ایمنی می دهند و همچنین پرسنل نیز در صورت عدم توجه به کارفرما باید در جهت تهیه لوازم ایمنی اقدام نماید. دستان و انگشتان جزء مهمترین اعضای بدن هستند و مراقبت از این عضو ها و سایر اعضای بدن بسیار مهم میباشد. یکی از تجهیزات ایمنی که در جهت پوشش دهی برای دست ها استفاده می شود دستکش کار است. دستکش کار در تنوع زیادی به تولید می‌رسد که هر یک دارای مشخصات ویژه ای بوده و برای فعالیت خاص به تولید می‌رسد. تولید کنندگان دستکش ایمنی را با توجه به ویژگی هایی که دارد و جنس آن تقسیم بندی می کنند.برای استفاده از دستکش کار باید به نکات زیادی دقت داشته باشید تا بتوانید از دستکش ایمنی مناسب و مخصوص با فعالیت خود استفاده کنید.دستکش کار در انواع مختلفی به تولید می‌رسد و استفاده از دستکش تاریخچه چند هزار ساله دارد.در زمان های گذشته نیز برای محافظت از دست ها از دستکش استفاده می شد اما امروزه انواع دستکش های کاری با توجه به نوع فعالیت ، شرایط اب و هوایی، محدوده که دستان باید محافظت شوند و خطرات ناشی در هر یک از فعالیت ها به تولید می‌رسد.

دستکش کار

انواع دستکش کار

 • دستکش کار ضد اسید

دستکش کار ضد اسید از مهمترین انواع دستکش هایی است که برای فعالیت هایی که در معرض مواد شیمیایی قرار دارند مورد استفاده قرار می گیرد.

 • دستکش کار ضد برق

 دستکش کار ضد برق یکی از دستکش هایی است که برای فعالیت هایی که در خطر جریان الکتریسیته هستند ، مورد استفاده قرار می گیرد. این دستکش ها با توجه به مقاومت بالایی که در مقابل جریان برق دارند می توانند از دست ها محافظت کنند.

 • دستکش کار نسوز

 دستکش کار نسوز برای کارهایی که با آتش و مواد اشتعال زا مواجه هستند مورد استفاده قرار می گیرد. این دستکش باید سالم باشد تا بتواند محافظت کاملی را از دست ها انجام دهند این دستکش داره مقاومت بالایی در مقابل حرارت بوده و قادر به تحمل بالای حرارت بدون آسیب به دست ها می باشد.

 • دستکش کار چرمی

یکی از دستکش هایی که از آن با دستکش هایی که برای جوشکاری و کارهای ساختمانی از آن استفاده می شود دستکش کار چرمی است، به وسیله این دستکش ایمنی می توان انواع فعالیت های تراشکاری ، باغبانی و تاسیسات ساختمانی را انجام داد. این دستکش ها کاربرد بسیار عالی در بخش نجاری هم دارند.

 • دستکش ایمنی ضد برش

 یکی از دستکش های ایمنی رایج دستکش ایمنی ضد برش است. در محیط هایی که کارگران در خطر کار با دستگاه ها میباشند از دستکش ایمنی ضد برش استفاده می‌شود تا بتوان از بریدگی دست ها جلوگیری کرد.دستکش ایمنی ضد برش برای محیط باغبانی، تعمیرات و غیره استفاده می شود.

دستکش کار

فروش دستکش کار

 امروز دستکش کار به صورت اینترنتی نیز به فروش می رسد بنابراین علاوه بر خرید های حضوری می توانید از خریدهای اینترنتی استفاده کنید. در خرید اینترنتی دستکش کار و سایر تجهیزات ایمنی شما می توانید به راحتی فروشگاه مورد نظر را انتخاب کرده و وارد آن فروشگاه شوید پس فرقی نمیکند که در کدام یک از شهرها در کشورمان باشید و می توانید خرید خود را به صورت اینترنتی از سراسر کشور انجام دهید.از مزیت های خرید اینترنتی تجهیزات ایمنی حداقل زمان برای خرید است و افراد نیازی به زمان زیادی برای مراجعه های حضوری ندارند.

خرید اینترنتی دستکش ایمنی

 برای خرید اینترنتی دستکش ایمنی بسیار ضروری است که از فروشگاه مورد نظر اطمینان حاصل کنید تا بتوانید این دستکش را در نوع مناسب تهیه کنید.انتخاب دستکش های با کیفیت و استاندارد بسیار مهم هستند و دقت داشته باشید که هر فروشگاهی را نیاز است که با بررسی انتخاب کنید.پس از انتخاب فروشگاه مورد نظر ، دستکش ها را بررسی کرده و دستکشی مناسب با فعالیت های مورد نظر تهیه کنید در این زمینه می توانید از کارشناسان فروش مراکز تجهیزات ایمنی کمک بگیرید تا شما را راهنمایی نمایند. خرید و استفاده از  تجهیزات ایمنی می تواند موجب افزایش ایمنی کار شود و افراد قبل از شروع هر فعالیتی بسیار ضروری است که از این تجهیزات ایمنی استفاده کنند . تجهیزات ایمنی انواع لوازمی است که موجب پوشش دهی اعضای بدن میشود.هر یک از این اجزا نقش مهمی را داشته و در صورت نیاز در هر فعالیتی باید حتماً از آن استفاده شود.استفاده نکردن از تجهیزات ایمنی می تواند موجب بروز صدمات زیادی شود که گاهاً این صدمات جبران ناپذیری را خواهد بود. برای خرید این تجهیزات حتما به مراکر نعتبر و تخصصی مراجعه نمایید تا نوع مناسب و استانداردی را تهیه نمایید.

نکات مهم در خرید دستکش کار

 توجه لازم را داشته باشید ، پیش از پوشیدن دستکش باید از سالم بودن دستکش ها مطمئن شوید. دستکش مورد نظر باید در سایز دستان شما باشد و هر یک از دستکش ها برای دستان مختلف مناسب میباشد و هر فرد باید از دستکش مناسب سایز دستان خود استفاده کند.افراد برای کارهایی از قبیل برشکاری و جوشکاری می‌توانند از دستکش های چرمی استفاده کنند همچنین برای حمل الوار دستکش های چرمی و ضد برش پیشنهاد می شود باید توجه داشته باشید که پس از هر بار استفاده از دستکش آن را در کاور مخصوص قرار داد تا از پاره شدن و سوراخ شدن جلوگیری شود.

قیمت دستکش کار

در زمان خرید دستکش کار و سایر تجهیزات ایمنی در ابتدا باید استاندارد بودن و کیفیت این لوازم را مهم بدانید و سپس قیمت را در نظر بگیرید.در واقع ممکن است در بازار تجهیزات ایمنی ارزان قیمت زیادی وجود داشته باشد که استانداردهای لازم را نداشته باشد و از مواد اولیه با کیفیت به تولید نرسد بنابراین نباید ملاک خرید شما قیمت تجهیزات ایمنی باشند. در صورتیکه از مراکز و فروشگاه‌های منصف خرید خود را انجام دهید می توانید با قیمت مناسبی انواع محصولات با کیفیت را تهیه کنید.همانطور که گفته شد دستکش کار در صورتی که در نوع استاندارد نباشد نمی تواند محافظت کاملی را ایجاد کند و کارایی خوبی نخواهد داشت بنابراین شرط اول برای خرید این دستکش ها اطمینان از کیفیت آن ها می باشد. امروزه انواع تجهیزات ایمنی از جمله کلاه ایمنی، دستکش کار، کفش کار ، لباس کار ، عینک ایمنی ، کلاه ایمنی و غیره در بازار به فروش می رسند.هر یک از این تجهیزات ایمنی برای پوشاندن بخشی از بدن هستند و استفاده از تمامی آنها در صورت نیاز ضروری می باشد.فروشگاه های خدمات ایمنی این تجهیزات را در برندهای گوناگون عرضه می‌نمایند انتخاب یک برند خوب بسیار مهم است و برندهای شناخته شده و معتبر دستکش باید انتخاب شود زیرا تجهیزات ایمنی را در انواع مرغوب به تولید می رساند.همانطور که گفتیم داشتن اطلاعاتی درباره خرید تجهیزات ایمنی می تواند به شما کمک کند تا انتخاب درستی را داشته باشید بنابراین در صورتیکه این اطلاعات را در اختیار ندارید می توانید از فرد متخصص کمک بگیرید.شما می‌توانید با مراجعه به فروشگاه های اینترنتی خرید تجهیزات ایمنی را به صورت اینترنتی انجام دهید. خرید اینترنتی بسیار آسان و در زمان کوتاهی انجام گرفته و میتوان انواع محصولات را با یکدیگر مقایسه نمود و بهترین آنها را انتخاب کرد همچنین دسترسی به فروشندگان معتبر از جمله مزایای ویژه خرید های اینترنتی به شمار می رود.

صنعتصنعتصنعتصنعتصنعتصنعت