1مجموع 1 خبر

  ویدئو پروژکتور و انواع آن

  ویدئو پروژکتور ها شامل انواع متنوعی هستند که به طور کلی در دسته بندی ویدئو پروژکتور جیبی، ویدئو پروژکتور خانگی و ویدئو پروژکتور چند رسانه ای تقسیم بندی می شوند. >> ادامه مطلب
1مجموع 1 خبر

ویدئو پروژکتور چیست؟

ویدئو پروژکتور یکی از دستگاه هایی است که برای مشاهده ی اطلاعات و تصاویر به صورت گروهی به کار می رود. ویدئو پروژکتور می تواند تصاویر و فایل ها را به صورت بزرگ تر به نمایش در آورد. از ویدئو پروژکتور در مکان های مختلف از قبیل محیط های کاری و آموزشی ، منازل، سالن های همایش ، اتاق کنفرانس و... استفاده می شود. اطلاعات پخش شده توسط ویدئو پروژکتور ، از طریق ویدئو، کامپیوتر، دوربین دیجیتال، تلویزیون، دوربین دیجیتال و.... دریافت می شود و ویدئو پروژکتور آن را در اندازه ی بزرگ تر بر روی پرده ی نمایش به نمایش در می آورد.

ویدئو پروژکتور

دلیل استفاده از ویدئو پروژکتور

در بخش بازاریابی استفاده از روش های سنتی دیگر کارساز نبود و از روش های مدرن می توان بهره برد زیرا جذابیت بسیار بیشتری برای مشتریان دارد. با توجه به پیشرفت تکنولوژی و تولید انواع دستگاه های هوشمند ، ارتباطات دچار تغییراتی شگرف شده است. از ویدئو پروژکتور در بخش سرگرمی و آموزش استفاده ی زیادی می شود. این دستگاه ها امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته اند و شاهد  تولید انواع مدل های مختلف آن هستیم . به طوری که در منازل نیز از ویدئو پروژکتور استفاده می شود.

خرید ویدئو پروژکتور

به منظور خرید ویدئو پروژکتور باید در ابتدا انواع مدل های این دستگاه را مورد توجه قرار دهید تا بتوانید نوع مناسب را انتخاب نمایید. ویدئو پروژکتور شامل دسته بندی های مختلفی بوده که هر یک از این دستگاه ها از نظر مشخصات فنی با یکدیگر متفاوت هستند. در صورتی که می خواهید ویدئو پروژکتور را در نوع مناسب با کارایی لازم تهیه کنید ، باید حتما با مشخصات آن آشنا شوید. در این مقاله می خواهیم اطلاعاتی را برای خرید آسان تر به شما ارائه کنیم.

نکات خرید ویدئو پروژکتور

 • شدت روشنایی

شدت روشنایی لامپ ویدئو پروژکتور بسیار مهم بوده و در زمان خرید باید به آن دقت لازم را داشته باشید. شدت نور و روشنایی برای مشاهده  تصاویر برعکس روشنایی میط می باشد یعنی اگر می خواهید در محیط های روشن از این دستگاه استفاده کنید باید حتما آن را با شدت روشنایی بیشتری خریداری نمایید. واحد شدت روشنایی لومن بوده و برای هر یک از ویدئو پروژکتور ها این مقدار مختلف است و در زمان خرید با مراجعه به دفترچه ی راهنما می توانید از شدت نور آن مطلع شوید.

 • رزولوشن

از موارد مهم دیگر در خرید ویدئو پروژکتور ، رزولوشن می باشد. رزولوشن همان تفکیک تصاویر است. هر چه میزان رزولوشن بیشتر باشد ، بهتر است و تصویر با کیفیت تر خواهند بود.

 • کنتراست

کنتراست تصاویر همان شفافیت تصاویر است که یکی از مهم ترین مشخصات ویدئو پروژکتور ها بوده و هر چه عدد آن بزرگتر باشد، شفافیت رنگ ها بسیار بیشتر است.

 • نسبت طول و تصویر

نسبت طول و تصویر که شامل اعدادی است که نشان دهنده ی میزان طول و تصویر است که تصویر به مربع نزدیک باشد یا کشیده باشد.

فروش ویدئو پروژکتور به صورت اینترنتی

فروش ویدئو پروژکتور به صورت اینترنتی توسط فروشگاه های زیادی انجام می گیرد . در واقع فروشگاه ها از حالت سنتی خارج شده اند و محصولاتشان را به صورت اینترنتی نیز انجام می دهند. فروش اینترنتی ویدئو پروژکتور توسط مراکز فروش اینترنتی در تنوع مختلفی انجام می گیرد. ویدئو پروژکتور در مدل های مختلفی به تولید می رسد که هر یک دارای ویژگی های خاص خود است. خرید اینترنتی ویدئو پروژکتور دارای مزایای زیادی است که موجب شده افراد زیادی امروزه تمایل به خرید اینترنتی داشته باشند. از مزایای خرید اینترنتی ویدئو پروژکتور ، عدم محدودیت زمانی است ، در واقع شما در روز یا شب  به صورت 24 ساعته می توانید سفارشتان را در سایت ها ثبت کید و خرید خود را انجام دهید زیرا فروشگاه همیشه باز است. دیگر مزیت خرید اینترنتی عدم محدودیت مکانی است و افراد از سراسر کشور امکان دسترسی به فروشگاه مورد نظر را دارند و می توانند سفارش خود را از هر فروشگاه بدون زحمتی انجام دهند. از مزایای دیگر خرید اینترنتی ویدئو پروژکتور ،  این است که نیازی به مراجعه به فروشگاه ها برای پیدا کردن لوازم مورد نظر خود را ندارید و با یک جستجوی ساده می توانید تمامی مراکزی که محصول مورد نظر شما دارند را مشاهده کنید. پس خریدتان به شکل سریع تر انجام خواهد گرفت.

ویدئو پروژکتور

انواع ویدئو پروژکتور

 1. ویدئو پروژکتور جیبی

ویدئو پروژکتور جیبی از انواع ویدئو پروژکتور های جدیدی است که مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است. این نوع از ویدئو پروژکتور ها به راحتی حمل و نقل می شوند. این نوع از ویدئو پروژکتور ها دارای وزن بسیار سبکی بوده و می توان آن را به همراه خود به مکان های مورد نظر انتقال داد. این نوع از ویدئو پروژکتور ها در کنار وزن سبک و حجم کمی که دارند ، دارای مشخصات بسیارخوبی هستند. برای استفاده از این ویدئو پروژکتور ها می توان ان را به راحتی بر روی سه پایه عکاسی نصب کرد و از آن استفاده نمود. ویدئو پروژکتور جیبی دارای لنز با قابلیت زوم اپتیکی نمی باشند و به همین دلیل در صورت نیاز به تصویر در سایز های مختلف باید دستگاه را جابجا نمایید. ویدئو پروژکتور جیبی شرایطی را فراهم می کند که شما بتوانید این دستگاه را به مکان های مود نظرتان انتقال دهید و از آن نهایت استفاده را ببرید.

 1. ویدئو پروژکتور خانگی

ویدئو پروژکتور خانگی از انواع ویدئو پروژکتور هایی است که در منازل از آن استفاده می شود. با گسترش روز افزون ویدئو پروژکتور، و ویژگی های منحصر به فردشان ، از این دستگاه در منازل نیز استفاده ی زیادی می شود. ویدئو پروژکتور خانگی دارای شدت روشنایی 2000 تا 2500 بوده و رنج زوم اپتیکال قوی دارد. این نوع از ویدئو پروژکتور برای مشاهده ی تصاویر و فیلم و بازی و... مورد استفاده قرار می گیرد این نوع از ویدئو پروژکتور ها کنتراست بالایی دارند. بنابراین اگر می خواهید در منزل تصاویر بزرگ را داشته باشید، میتوانید از ویدئو پروژکتور خانگی استفاده کنید. این نوع از ویدئو پروژکتورها دارای سیستم خنک کنندگی بسیار کم صدایی بوده و کیفیت تصویر در این دستگاه ها به شکل مختلف است.

 1. ویدئو پروژکتور چند رسانه ای

ویدئو پروژکتور چند رسانه ای یکی از انواع ویدئو پروژکتور هایی است که دارای ویژگی های بسیار عالی بوده و بزرگ ترین دسته بندی ویدئو پروژکتور ها می باشد. برای ارائه ی انواع فایل ها می توان از ویدئو پروژکتور چند رسانه ای استفاده کرد. در واقع این نوع از ویدئو پروژکتور ها همه کاره اند. برای ارائه ی پاور پوینت ها و برای کلیپ های عروسی می توان از این نوع ویدئو پروژکتور استفاده کرد. این نوع از ویدئو پروژکتور معمولا قابلیت حمل دارند.

در این مقاله به انواع ویدئو پروژکتور ها و نکات مهم در خرید دستگاه ویدئو پروژکتور پرداخته شد تا افراد بتوانند تصمیم بهتری برای خرید هایشان اتخاذ نمایند. همان طور که گفتیم هر یک از ویدئو پروژکتور ها دارای ویژگی های مختلفی بوده و برای خرید باید هر یک از قابلیت ها و مشخصات را در نظر بگیرید تا بتوانید متناسب با مصارف خود این دستگاه را خریداری کنید. به منظور خرید ویدئو پروژکتور می توانید هم به صورت حضوری و هم به صورت اینترنتی اقدام نمایید و انواع دستگاه ویدئو پروژکتور را تهیه کند. امروزه خرید اینترنتی بسیار مورد توجه قرار گرفته است و این به دلیل مزایای آن است که در این مقاله به آن اشاره کردیم. قیمت ویدئو پروژکتور نیز بر اساس ویژگی و قابلیت های این دستگاه در نظر گرفته می شود.

 

 

صنعتصنعتصنعتصنعتصنعتصنعت