1مجموع 4 خبر

  درایر میکروپور چیست؟

  برای خرید درایر میکروپور باید دقت داشته باشید که این وسیله را در نوع مناسب با مصارفی که دارید تهیه کنید و حتما به معتبرترین مراکز فروش درایر میکروپور مراجعه نمایید تا دستگاه های اصلی را تهیه کنید. >> ادامه مطلب

  فروش فن و فن تابلو برق

  فروش فن با قیمت های مختلفی در بازار انجام می گیرد و برای این که بتوانید انواع فن ها را از مرکز فروش فن با قیمت ارزان تهیه کنید ، به شما پیشنهاد می شود که از مرکز بنیس کمپانی خریدتان را انجام دهید. >> ادامه مطلب

  کمپرسور اسکرو و ویژگی های آن

  برای خرید کمپرسور اسکرو در ابتدا نیاز است که اطلاعات لازم را به دست آورید و با بررسی مشخصات فنی دستگاه های کمپرسور اسکرو ، نوع مناسبی را انتخاب نموده و از مراکز خرید کمپرسور اسکرو که دارای سابقه ی بالا و اعتبار می باشند ، خریدتان را انجام دهند. >> ادامه مطلب

  کمپرسور و انواع آن

  کمپرسور دستگاهی است که برای متراکم سازی هوا و گاز ها از آن برای مصارف خانگی و صنعتی استفاده می شود. این دستگاه بسیار پر کاربرد بوده و در انواع مختلف به تولید می رسد. >> ادامه مطلب
1مجموع 4 خبر

کمپرسور چیست؟

کمپرسور دستگاهی مکانیکی است که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. وظیفه ی کمپرسور ، متراکم سازی گاز ها می باشد و اینکار به وسیله ی تامین نیروی لازم برای مکش گاز مبرد از اواپراتور و متراکم نمودن آن و فرستاندن آن به کندانسور می باشد. کمپرسور ها دارای تنوع بالایی بوده و در صنایع کوچک و بزرگ از ان دستگاه استفاده می شود و استفاده از آن بسیار ضروری می باشد. در ادامه انواع کمپرسور را نام می بریم.

انواع کمپرسور

 • کمپرسور دینامیکی
 • کمپرسور جابجایی مثبت
 • کمپرسور روتاری پره ای
 • کمپرسور اسکرال
 • تشدید کننده های فشار
 • کمپرسور های کمکی

کمپرسور را با نام متراکم کننده یا فشرده ساز هوا می شناسند. از این دستگاه برای کاهش حجم و متراکم سازی هوا استفاده می شود. انرژی مورد نیاز برای کارکرد کمپرسور به صورت مکانیکی بوده و با قدرت مکش بالایی که دارد، می تواند هوا و یا گاز ها را به درون خود بکشد و با سرعت بالایی با استفاده از برنامه ای که دارد و با استفاده از سیستم های تعبیه شده در این دستگاه ، به صورت گاز ها را متراکم نماید. این گاز پرفشار تولید شده برای ساخت لوازم و کارکرد بسیاری از تجهیزات لازم است. برای متراکم سازی هوا نیاز به انرژی بالایی بوده و به همین دلیل دمای هوا نیز بالا می رود که برای استفاده باید در ابتدا دمای گاز را پایین آورد و از آن استفاده کرد. به همین جهت در دستگاه های کمپرسور از لوله های خنک کنده استفاده می شود تا بتوان دمای گاز را پایین بیاورد. کمپرسور ها از نظر ظرفیت و قدرت تنوع بالایی دارند. همچنین مشخصات فنی انواع کمپرسور نیز با یکدیگر تفاوت دارد مانند نحوه ی انتقال انرژی و استفاده در زمان کوتاه یا طولانی استفاده و روغنی بودن و یا غیر روغنی بودن دستگاه و... از مشخصات فنی است ک موجب تمایز بین دستگاه های کمپرسور شده است.

کمپرسور

اجزای کمپرسور

کمپرسور ها دارای اجزای مختلف هستند که هر یک وظیفه ای را بر عهده دارد . سیلندر یا هواساز یکی از مهم ترین قطعات در کمپرسور بوده و عملیات اصلی فشرده سازی به واسطه ی این قطعه انجام می گیرد. در صورتی که این قطعه در کمپرسور آسیب ببیند دچار لرزش و ایجاد صدا خواهد شد که باید در اولین فرصت نسبت به رفع مشکل اقدام کرد. دینام یکی دیگر از قطعات کمپرسور می باشد. به وسیله ی این قطعه تامین انرژی انجام می گیرد. انرژی که برای کارکرد کمپرسور احتیاج است، انرژی مکانیکی می باشد. باید توجه کنید که کیفیت هر یک از قطعات مهم بوده و بر کارکرد جزئی و کلی دستگاه تاثیر گذار خواهد بود بنابراین در هنگام تهیه ی کمپرسور باید این مورد را در نظر بگیرید و حتما از فروشندگان معتبر خرید کمپرسور را انجام دهید.

کاربرد کمپرسور

کاربرد کمپرسور بسیار گسترده بوده و در صنایع استفاده ی زیادی از این دستگاه می شود. کمپرسور دارای کاربرد صنعتی و غیرصنعتی می باشد. با توجه به نوع مصارفی که از دستگاه داریم ، می توان از کمپرسور های با مشخصات مختلف استفاده کرد. علاوه بر مصارف صنعتی ، کمپرسور دارای مصارف خانگی می باشد بنابراین این دستگاه مطابق با کاربرد های متنوع دارای تنوع بالایی در مدل ها می باشد.  

مصارف خانگی کمپرسور

کمپرسور برای مصارف خانگی نیز مورد استفاده قرار می گیرد و شاید تا بحال به مصارف خانگی کمپرسور دقت نکرده باشیم زیرا لوازم زیادی در دور و برمان با استفاده از کمپرسور ساخته شده اند. در ادامه به برخی از مصرف خانگی کمپرسور ها می پردازیم:

 • باد کردن توپ
 • تنظیم باد تایرها
 • باد کردن تشک بادی
  و…

کاربرد صنعتی کمپرسور

همان طور که گفته شده در مصارف صنعتی از کمپرسور ها استفاده ی زیادی می شود. کمپرسور به عنوان یکی از تجهیزات پنوماتیکی برای تامین هوا و یا گاز فشرده در صنایع به کار می رود. در ادامه به برخی از کاربرد های کمپرسور در صنعت اشاره می کنیم:

 • معدنکمپرسور
 • خودرو
 • صنایع چوب و مبلمان
 • پزشکی

  و…

کمپرسور ها در بخش صنعت شامل صارف گوناگون می باشند :

 • انتقال قطعات و سیالات
 • خنک کردن اجزا یا قطعات در مدت زمان ساخت
 • استفاده از کمپرسور ایجاد هوای مورد نیاز برای غواصی
 • بهره گیری از کمپرسور باد در جداسازی مواد اضافی
 • در صنعت هواپیمایی برای تغذیه هوای فشرده موتور توربین
 • به منظور ایجاد هوای فشرده با فشار بالا برای پر کردن سیلندر گاز
 • برای ساخت انواع دریل‌ های جراحی و یا دستگاه‌ های برش پزشکی

 

انواع کمپرسور

کمپرسور ها در تنوع بالایی به تولید می رسند و دسته بندی صورت گرفته برای این دستگاه ها با توجه به معیار های مختلفی بوده و برای انتخاب دستگاه باید به مشخصات فنی آن دقت زیادی داشت. یکی از مواردی که موجب وجه تمایز کمپرسور ها از یکدیگر شده است، معیار انتقال انرژی از دستگاه به سیال است که شامل کمپرسور دینامیک و کمپرسور جابجایی مثبت می شود. از کمپرسور دینامیک برای مواردی که نیاز به فشار پایین تر است، استفاده می شود و انرژی به صورت پی در پی به سیال وارد می شود. در کمپرسور جابجایی مثبت انتقال انرژی به سیال به صورت پی در پی نبوده و به شکل متناوب می باشد. در دسته بندی کمپرسور دینامیک نیز این دستگاه به دسته بندی کمپرسور گریز از مرکز و کمپرسور جریان محور تقسیم می گردد. همچنین برای کمپرسور جابجایی مثبت نیز دسته بندی کمپرسور رفت و برگشتی و کمپرسور دورانی را داریم. بنابراین همان طور که گفته شد مدل های متنوعی از کمپرسور ها تولید می شوند و انتخاب نمونه ی مناسب بسیار مهم است.

کمپرسور دینامیک چیست؟

کمپرسور دینامیک از محیط بیرونی تاثیر زیادی می گیرد. در این نوع کمپرسور ها فشار ثابت برقرار بوده و این دستگاه بسیار متاثر از تغییرات فشار بوده و تغییر در فشار بر عملکرد آن تاثیرگذار است.

کمپرسور جابجایی مستقیم چیست؟

کمپرسور در نوع جابجایی مستقیم با استفاده از جریان ثابت عمل کرده و نمونه ای از کمپرسور جابجایی مستقیم، کمپرسور رفت و برگشتی و کمپرسور پیستونی می باشد. در کمپرسور پیستونی از پیستون استفاده می شود. این مدل از کمپرسور ها نیز شامل تنوع بالایی از نظر دسته بندی می باشند. کمپرسور جابجایی مستقیم طوری در نظر گرفته شده که می تواند به صورت دائم کار کند که کارایی بسیار مهمی در بسیاری از مشاغل دارد. این نوع کمپرسور ها شامل تنوع از نظر ابعاد هستند.

فروش کمپرسو در بازار در تنوع بالا انجام گرفته و برای تهیه ی آن باید به فروشندگان معتبر مراجعه کنید تا بتوانید دستگاه های با کیفیت و استاندارد را تهیه کنید. کمپرسور ها در کیفیت های مختلفی به تولید می رسند که برای این که بهترین کارایی را از این دستگاه مشاهده کنید ، باید نوع استاندارد را خریداری کنید. به منظور تهیه ی کمپرسور در ابتدا مشخصات این دستگاه را مورد بررسی قرار دهید و با کسب اطلاعات لازم در این زمینه می تاونید انتخاب بسیار درستی را داشته باشید. امروزه فروش این دستگاه به صورت اینترنتی انجام می گیرد و افراد می تواند به راحتی خرید خود را از طریق سایت های اینترنتی انجام دهد که روشی بسیار خوب برای افرادی که دسترسی به فروشگاه ها ندارند ، می باشند. فروش اینترنتی کمپرسور با قیمت های متفاوت در سطح بازار انجام می گیرد و با مراجعه به سایت های اینترنتی می توانید مقایسه نمایید.

صنعتصنعتصنعتصنعتصنعتصنعت