1مجموع 2 خبر

    کفش ایمنی و انواع کفش کار: رادین ایمن

    فروشگاه رادین ایمن مجموعه ای کامل از تجهیزات ایمنی مورد نیاز شماست تا بتوانید انواع تجهیزت ایمنی استاندارد و با کیفیت مانند کفش نگهبان را به راحتی و به صورت اینترنتی خریداری کنید. >> ادامه مطلب

    کفش کار و انواع آن

    برای خرید کفش کار باید حتماً به مراکز معتبر مراجعه کنید زیرا خرید کفش کار را باید در نوع استاندارد انجام دهید و تنها مراکز معتبر و با سابقه می توانند تجهیزات ایمنی استاندارد را به شما ارائه کنند. >> ادامه مطلب
1مجموع 2 خبر

کفش کار چیست؟

کفش ایمنی یکی از تجهیزات ایمنی است که در بسیاری از مشاغل مورد استفاده قرار می گیرد. کفش ایمنی یا کفش کار مورد استفاده برای کارکنان و کارگران در محیط های مختلف کاری بوده و با توجه به مشاغل مختلف، این تجهیزات ایمنی در انواع متنوع ساخته می شود. کفش های ایمنی با توجه به تنوعی که دارند از جنس های مختلفی ساخته می شوند و بسیار مهم است که در تولید این کفش ها از استانداردهای لازم بهره گرفته شده باشد. کفش ایمنی در محیط های کاری از پا ها محافظت می کنند و همانطور که می دانیم در مشاغل مختلف خطراتی وجود دارد که در صورت وقوع این حوادث ، برخی زمان ها مشکلات جبران ناپذیری ایجاد خواهد شد و به همین جهت با استفاده از انواع تجهیزات ایمنی از جمله کفش کار می ‌توان از وقوع حوادثی از جمله بریدگی، فرو رفتن شی در پاها، سوختگی، برق گرفتگی و غیره جلوگیری کرد. فروش کفش کار در تنوع بالایی انجام می گیرد و افراد برای خرید کفش کار باید حتماً با توجه به فعالیت های مورد نظر ، اقدام به خرید کفش ایمنی نمایند.

کفش کار

کاربرد کفش کار

کفش کار در برابر خطراتی مانند سقوط اجسام مختلف بر روی پا جلوگیری می کند در مشاغلی مانند تراش کاری که کارگران با ابزارهای تیز و برنده سر و کار دارند مانع از بریدگی پاها خواهد شد.کفش ایمنی در مشاغلی که با الکتریسیته و برق سر و کار دارند و افراد در معرض خطر برق گرفتگی هستند ، از جان آنها حفاظت خواهد کرد.این کفش های کاربردی در هوای خیلی گرم و خیلی سرد از پا ها محافظت می کنند همچنین برای مشاغلی مانند حفاری ، جوشکاری و غیره که کارگران در معرض مواد مذاب قرار میگیرند از پاها حفاظت کاملی را خواهد داشت. در مشاغلی که با مواد شیمیایی و اسیدی سر و کار داریم کفش ایمنی مناسب می‌تواند از پاها محافظت لازم را به عمل آورد.

استفاده از کفش کار در مشاغل مختلف

رعایت نکات ایمنی و به کارگیری انواع تجهیزات ایمنی مورد نیاز بسیار مهم بوده و در هر شغلی با توجه به خطراتی که وجود دارد انواع تجهیزات ایمنی مخصوص به تولید رسیده است و افراد باید حتما پیش از شروع فعالیت ها از آن استفاده نمایند. کفش کار یکی از تجهیزات ایمنی است که از پاها در برابر خطرات احتمالی جلو محافظت می کند و استفاده از آن بسیار ضروری است.کفش ایمنی در ظاهر شبیه کفش های دیگر است اما این کفش ها دارای تفاوت هایی با کفش های معمولی می‌باشند. جنس کفش ایمنی بسیار مقاوم است و معمولا از چرم طبیعی ساخته شده است. این کفش ها دارای پوشش آسان و استفاده راحت می باشند. کفش ایمنی در کنار مقاومت بالایش انعطاف لازم را به هنگام کار کردن دارد.کفش ایمنی از لایه های مختلفی تشکیل شده که هر یک از این بخش ها باید دارای استانداردهای لازم باشند تا بتوانند بهترین محافظت را از پاها انجام دهند. قیمت کفش کار در مقابل کارایی بسیار مهم آن توجیه پذیر بوده و افراد حتماً باید نوع استاندارد این کفش ها را خریداری کنند بنابراین از طریق فروشگاه های اینترنتی می توانید خرید کفش کار را انجام دهید.

کفش کار

انواع کفش ایمنی

کفش ایمنی ضد اسید

 در مشاغلی که افراد در محیط های کاری مواد اسیدی و شیمیایی به فعالیت می پردازند برای پوشش دهی پاها در مقابل اسید و مواد شیمیایی از کفش های ضد اسید استفاده می شود. ساختار این کفش ها به گونه ای است که در مقابل اسید مقاومت بالایی دارند همچنین کفی این کفش ها باید طوری ساخته شود که در هنگام کار کردن ، پاها دچار لرزش نشود.این کفش باید استانداردهای لازم را داشته باشد تا بتواند بهترین کارایی را برای افراد داشته باشد. زیره کفش های ضد اسید از پی وی سی می باشد و این کفش در محیط های اسیدی، قلیایی، بنزینی و غیره بسیار مقاوم است.

کفش ایمنی ضد آب

در مشاغل زیادی افراد با آب سر و کار دارند مانند تاسیسات، لوله کشی فاضلاب، حفر چاه های آب و غیره. استفاده از کفش های ایمنی ضد آب بسیار ضروری است. این کفش ها ضد آب بوده و اجازه نفوذ آب را به داخل کفش نمی دهد.بنابراین در چنین مشاغلی با استفاده از کفش کار ضد آب پاها در امان خواهند بود.

کفش ایمنی ضد لغزش

 کفش کار ضد لغزش یکی از انواع کفش های ایمنی است که در مکان هایی که امکان سر خوردن وجود دارد مانند کار کردن در سطوح سنگریزه و مواد لیز و روغنی استفاده شده و این کفش ها مانع از لغزش افراد و سرخوردگی خواهد شد.

کفش کار ضد حریق

از کفش ایمنی ضد حریق در مشاغلی که با آتش سر و کار دارند مانند مشاغل آتش نشانی استفاده می شود و در مشاغلی که احتمال حریق و آتش سوزی در آنجا بسیار زیاد است باید حتما از این کفش ها استفاده شود. کفش کار ضد حریق در مقابل آتش مقاوم بوده و از جنس نسوز ساخته شده است.

کفش ایمنی ضد برق

 یکی از انواع کفش های ایمنی که در محیط های در خطر جریان الکتریسیته به کار می رود کفش کار ضد برق می باشد.استفاده از کفش ایمنی ضد برق بسیار مهم و ضروری است و این کفش ها عایق برق بوده و از انتقال برق به پاها جلوگیری می کنند معمولاً جنس این کفش از چرم مقاوم می باشد. کفش ایمنی ضد حریق در سه نوع هدایت کننده، غیر قابل هدایت و ضد استاتیک میباشد.

کفش ایمنی جوشکاری

 در شغل جوشکاری که افراد با مواد مذاب سر و کار دارند و هر زمان احتمال پاشش شعله‌های ذوب در این نوع فعالیت ها وجود دارد، استفاده از کفش جوشکاری بسیار مهم و ضروری است. این کفش ها بسیار پرکاربرد هستند و در صورتی که استاندارد های لازم را داشته باشند می توانند از پا حفاظت کامل را ایجاد نمایند.

کفش ایمنی حفاری

یکی از انواع کفش های ایمنی ، کفش ایمنی حفاری میباشد. این نوع از کفش کار دارای رویه چرمی یا پلاستیکی است و کفش ایمنی حفاری در انواع ساق بلند به تولید می‌رسد. استفاده از این کفش ها در فعالیت‌هایی مانند حفر چاه های نفتی و گازی یا محیط های عمرانی و غیره انجام می گیرد. به دلیل اینکه احتمال افتادن اجسام سنگین بر روی پاها در چنین مشاغلی وجود دارد، کفش ایمنی حفاری بسیار مقاوم و مستحکم است.

اجزای تشکیل دهنده کفش کار

کفش کار در با توجه به استاندارد هایی که باید در آن در نظر گرفته شود شامل اجزای مختلفی می باشد و هر یک از این کفش ها از جنس های مختلفی به تولید می رسند تا بتوان در فعالیت های مختلف از آن استفاده کرد.به طور کلی کفش کار از قسمت هایی از جمله سرپنجه، رویه، کفی و زیره ساخته شده است.هر یک از این قسمت ها باید به شکل کاملاً استاندارد طراحی شده باشند و از ویژگی یک کفش ایمنی مناسب استفاده آسان در کنار نقش محافظتی آن از پاها می باشد.

خرید کفش کار

 امروز فروشگاه ها از شکل سنتی به شکل مدرن تغییر پیدا کرده و در بستر اینترنت نیز فعالیت دارند بنابراین تعداد زیادی فروشگاه های اینترنتی وجود دارند که می توانید برای خرید تجهیزات ایمنی از جمله کفش کار به این فروشگاه ها مراجعه کنید.با خرید کفش ایمنی به صورت اینترنتی می توانید در زمان کوتاه کفش مورد نظر را از مجموعه مورد نظرتان تهیه کنید.

صنعتصنعتصنعتصنعتصنعتصنعت