1مجموع 2 خبر

  شرایط و مزایای مهاجرت پزشکان به انگلستان

  بالا بودن درآمد پزشکان یکی از مهم تری دلایل مهاجرت پزشکان به انگلیس است که موجب شده افراد برای بهره مندی از سطح رفاه بالاتر به این کشور مهاجرت نمایند. استاندارد های زندگی در انگلیس یکی دیگر از علت های مهاجرت پزشکان به انگلستان است. >> ادامه مطلب

  گردشگری و انواع آن

  در این مقاله می خواهیم به گردشگری و انواع آن بپردازیم ، در واقع گردشگری شامل انواع مختلفی است که در این مقاله می خواهیم به مهم ترین آن ها به طور کلی بپردازیم. >> ادامه مطلب
1مجموع 2 خبر

گردشگری چیست؟

گردشگری به قطب اقتصادی تبدیل شده است که به واسطه ی آن اقتصاد بسیاری از کشور ها را تقویت می نماید. سفر یکی از نیاز هایی است که افراد توجه زیادی به آن دارند و در تعطیلات به مکان هایی سفر می کنند که دارای جاذبه ها و مکان های خاص و امکانات خوب داشته باشد. افراد به منظور سفر و اقامت در محلی برای اوقات فراغت به گردشگری روی می آورند.

موارد مهم برای سفر

 • انگیزه‌ های دیگر
 • زیارت‌های مذهبی
 • دیدار با دوستان
 • گردشگری سنتی
 • درمان بیماری ‌ها
 • راه اندازی مشاغل
 • اوقات فراغت در تعطیلات

  و...

گردشگری تنها جنبه ی تفریحی نداشته و شامل دستاورد های مختلفی خواهد شد. در واقع فعالیتی که با جابجایی فرد از محلی به محل دیگر باشد شامل گردشگری می شود. برخی از سفر ها جنبه ی کاری دارند و این نوع از سفر ها نیز در حوزه ی گردشگری قرار دارند. در واقع افراد به نیت های مختلفی به گردشگری می پردازند و به طور کلی واژه ی سفر با گردشگری متفاوت بوده و نباید این دو کلمه یکسان در نظر گرفته شود زیرا سفر بخشی از گردشگری است. در سفر معمولا اهداف خاصی مد نظر نبوده و افراد برای گذراندن اوقات فراغت می تواندن به سفر بپردازند اما در بخش گردشگری ، اهداف در نظر گرفته می شود.

گردشگری

در دنیای امروزی گردشگری شامل بخش مهمی از فرهنگ و اقتصاد بوده و شامل تفریحی جذاب و آرامش بخش می باشد. بسیاری از افراد از سفر کردن لذت می برند و می خواهند سفر های زیادی را تجربه کنند. افراد با سفر می توانند در محیطی قرار گیرند که به دور از بسیاری از مسائل باشند و به صورت ریلکس از زندگی لذت ببرند. انسان ها علاقه ی زیادی به طبیعت و طبیعت گردی دارند و از طبیعت انرژی دریافت می کنند که بر روحیه ی آن ها بسیار تاثیر گذار است به همین دلیل یکی از دلایل مهم در گردشگری ، نزدیک شدن به طبیعت می باشد. خاطرات بخشی از گردشگری است که زندگی ما را می سازند. خاطرات جذاب می تواند برای ما همواره یادآور فراز و نشیب های جذاب باشد. یکی از دلایل گردشگری، آشنایی با فرهنگ و مردمان مکان های دیگر است و موجب رشد افراد خواهد شد.

انواع گردشگری

توریسم از پر رونق ترین صنعت ها در جهان بوده که به همین جهت کشور های زیادی در این زمینه فعالیت دارند و توریست پذیر هستند. افراد برای دیدن مکان های تاریخی ، زیارتی ، استراحت و... به مکان های دیگر سفر می کنند. گردشگری برای انواع سفر ها در نظر گرفته می شود و تنها شامل بازدید از مکان ها جذب نمی باشد. در ادامه می خواهیم به انواع گردشگری بپردازیم.

گردشگری فرهنگی

 در گردشگری فرهنگی افراد به منظور بازدید از بنا ها ، موزه و نمایشگاه ها و.... سفر می کنند. امروزه بسیاری از گردشگران به جهت امور فرهنگی سفر می کنند. فرهنگ هر یک از مناطق می تواند بسیار جذاب و دیدنی باشد و آشنایی با آن در بسیاری از کسب و کار ها نیز کارایی داشته باشد. امروزه در کشور ها، مکان های زیادی به عنوان امکانات گردشگری در نظر گرفته شده اند. گردشگری برای بازدید از مراسمات مذهبی و کسب اطلاعات بیشتر در این مورد نیز مورد توجه قرار گرفته است. بازدید از آثار تاریخی می تواند یکی از مهم ترین اهداف گردشگری باشد. آشنایی با تمدن ملل مختلف همواره جذابیت زیادی برای افراد داشته و می تواند بر گردشگر تاثیرات فراوانی بگذارد. یکی دیگر از مواردی که در گردشگری فرهنگی مورد توجه قرار گرفته است، دیدن آثار باستانی است که می تواند ایده هایی خلاقانه و تکمیل کننده ای را به گردشگر دهد.

گردشگری مذهبی

گردشگری مذهبی نوع دیگر از انواع گردشگری به حساب می آید. سالانه افراد زیادی به منظور گردشگری مذهبی به کشور ها سفر می کنند. مکان هایی در جهان وجود دارند که مقدس اند و افراد زیادی در صدد سفر به این مکان های زیارتی می باشند. به طور مثال سفر حج یکی از اهدافی است که افراد زیادی در گردشگری مذهبی مورد نظر دارند. گردشگری زیارتی از زمان های دور مورد توجه بوده و یکی از مهم ترین جنبه های گردشگری را تشکیل می دهد. در این نوع گردشگری ، معمولا امکاناتی را برای گردشگری در نظر می گیرند و افراد در این نوع سفر ها ، هدایای مقدسی را به همراه خود می برند.

طبیعت گردی

طبیعت گردی یکی از موارد مهمی است که گردشگران به آن توجه بالایی دارند. رشد شهرنشینی موجب شده افراد از طبیعت به دور باشند . علاقه مندی به طبیعت برای تمامی افراد وجود داشته و به همین جهت گردشگری در بخش طبیعت گردی بسیار پر طرفدار است. انسان ها پس از انجام کار های سنگین در مناطق مدرن و دوری از طبیعت ، اقدام به طبیعت گردی می نمایند تا بتوانند با ذهنی آرام از طبیعت لذت ببرند و انرژی دریافت کنند. این نوع از گردشگری بسیار محبوب بوده و افراد زیادی علاقه مند به این نوع گردشگری می باشند. برای این که اطلاعات لازم را در این زمینه به دست آورید با سایت های گردشگری در ارتباط باشید.

طبیعت مانند کوهستان ، جنگل ، دریا و... محلی مناسب برای گذراندن اوقات فراغت بوده و افراد به این مکان ها سفر می کنند تا بتوانند گردشگری طبیعت را داشته باشند. گردشگری سالم ترین نوع گردشگری بوده و از نظر اقتصادی نیز به صرفه خواهد بود.

گردشگری

گردشگری قومی

گردشگری قومی یکی از انواع دیگر گردشگری است که افراد برای مشاهده ی آداب و رسوم یک ملت و قوم به آن روی می آورند و با رفتن به مناطق دیگر رسومات مختلف را مشاهده کرده و از آن درس هایی می گیرند. جشن های محلی یکی از موارد جذاب در گردشگری می باشد. آداب و رسوم افراد در مکان های مختلف ، به شکل متفاوت از دیگری بوده و همین موجب زیبایی و ها جذابیت های زیادی شده و به همین دلیل است ه گردشگری طرفداران بسیار زیادی دارد. با توجه به- این که در زمان گردشگری قومی شما آداب و رسوم قوم ها را مشاهده می کنید، می توانید درباره ی مناطق زیست و زندگی نیز اطلاعات خوبی را به دست آورید.

گردشگری تجاری

برخی از افراد برای گردشگری تجاری به سفر روی می اورند و اهداف آن ها در جهت بازرگانی بوده و این نوع گردشگری در کشور های توسعه یافته بیشتر از کشور های دیگر می باشد. بنابراین تجار و بازرگانان این نوع گردشگری را به جهت کسب و کار خود انجام می دهند.

زمین گردی

یکی از انواع گردشگری محبوب ، زمین گردی است. در این نوع از گردشگری ، افراد به منظور جلوه های خاص زمین سفر می کنند و در این نوع گردشگری لایه های زمین ، صخره ها ، تپه ها و... مورد توجه قرار می گیرد. این نوع از گردشگری ، یکی از انواع گردشگری علمی بعه حساب می آید زیرا جنبه ی علمی داشته و افراد چیز های زیادی را کشف می کنند و اطلاعات زیادی را به دست می آورند.

بنابراین همان طور که گفته شد گردشگری جنبه های خاص و زیادی داشته و هر یک از افراد به منظور به دست آوردن هدفی به گردشگری روی می آورند که در نتیجه می تواند در جهت دیدن طبیعت، کاری ، زیارتی ... باشد . بنابراین اهمیت گردشگری ب همگان آشکار بوده و افراد باید به مکان هایی سفر کنند که بتوانند بهترین دستاورد ها را داشته باشند.

صنعتصنعتصنعتصنعتصنعتصنعت